חלבון הינו אחד מהחומרים החשובים ביותר עבור מתעלמים וספורטאים, מכיוון שפעילות ספורטיבית מסתכמת בעיקרה דרך קריעת שרירים מובנית ובריאה. על מנת לעצב את השרירים ולהעניק להם את התזונה הנכונה והמיטבית עבור גדילה מחודשת, גוף האדם שמתעמל צורך לאחר האימון כמויות גדולות של חלבון הנחשב לחומר העיקרי בבניית תאי השריר. בשנים האחרונות המודעות לצריכת חלבון עלתה בעיקר אצל ספורטאים חובבים אך גם אצל ספורטאים מקצוענים, שכן שוק מוצרי החלבון והתוספים רק הלך והתפתח ויחד אתו גם מנעד סוגי החלבון שניתן לצרוך. ומבין מגוון רחב של סוגי חלבון שונים, אחד מהסוגים הפופולריים כיום הוא חלבון מי גבינה ועל כן נשאלת השאלה מהם היתרונות של חלבון זה?

סוגים של חלבון מי גבינה

חלבון מי גבינה מצוי בשוק בכמה סוגים, הראשון מבניהם זה חלבון מי גבינה שעבר הליך "עיכול" על מנת להפוך את מי החלבון לאפקטיבי יותר ומועיל יותר בהזנת השרירים והטמעה שלהם בגוף.
הסוג השני הוא חלבון מי גבינה מבודד, שבשונה ממי הגבינה שעבור "עיכול" במי הגבינה הללו ניתן למצוא מעט מאוד שומנים ופחמימות. מי גבינה אלו מומלצים למתאמנים אשר רוצים לאזן את השימוש בחלבונים ולא להעלות אחוזי שומן דווקא בתוספי המזון כמו מי חלבון. הסוג השלישי ואם אפשר לומר השכיח מבין השלושה הוא תרכיז מי חלבון, אשר מכילה כמויות קטנות של שומן ופחמימות ועובר פעולת עיבוד חלקית עד מלאה אך לא מפחית בכמות השומן או הפחמימה.

יתרונות אבקת החלבון

בכל מה שקשור אל חלבון יש לצרוך אותו לאורך היום, יש המעדיפים לצרוך אותו בשעות הבוקר אז החלבון המושתת על מי גבינה משתלב בצורה בריאה יותר אל השרירים. עם זאת אחד מהיתרונות הברורים של מי הגבינה הם לא רק שילוב מעולה של תכונות הגבינה לחלבון, אלא גם מביא עימו את יתרונות הגבינה. יתרונות הגבינה יכולים להיות מועילים החל מהורדת לחץ הדם, סיוע למערכת העיכול גם בזמן פירוק החלבון לשריר וגם במעי. אך היתרון החשוב והגדול מכלום, הוא השילוב שבין השתיים אשר עוזר בצורה אפקטיבית במיוחד לבניית שריר מחדש.