ישראלים רבים מוצאים את ההשקעות שלהם לעיתים דווקא במדינות מעבר לים, החל ממגרשים במדינות שונות ברחבי ארצות הברית, נכסים לטווח הקצר ולטווח הרחוק באיים כמו יוון או קפריסין. כך או כך נראה כי הישראלים הצליחו (שוב פעם) למצוא מגוון של דרכים חדשות להשקעה, אחת מהן היא שבהחלט נחשבת לפייבוריטית היא לא אחרת מאשר העיר בודפשט, עיר הבירה של הונגריה והיא ממוקמת כשער שבין הצד המזרחי והצד המערבי של אירופה. אבל בכדי שתוכלו להשקיע בצורה נכונה וחכמה חשוב שתכירו את הדגשים שלהם תצטרכו לשים דגש ולשים לב אליהם לפני שאתם סוגרים עסקה. אז למה שווה להשקיע בבדופשט? מה מייחד אותה מבין מבחר השקעות נדל"ן בחו"ל? ומה הם הדברים החיובים בהשקעה בעיר מהסוג הזה?

עיר אירופאית

עיר הבירה של הונגריה הייתה עד לתחילת שנות התשעים תחת משטר קומוניסטי אשר שלט במרבית היבטי החיים של התושבים במדינה, אך עם נפילת מסך הברזל ויחד עם תמיכה רחבה ממדינות אירופה הפכה בוקרשט לעיר אירופאית ומתקדמת. אך בודפשט לא הפכה לכזו בין לילה אלא בשלבים כאשר שנות האלפיים הגיעו מגוון משקיעים, בנייה של 25 אוניברסיטאות  וזרם בלתי פוסק של תיירים שכבר החל בעשור הקודם יחד עם מגוון השקעות של חברות בינלאומיות שעודדו עוד יותר את קצב התיירות והעצימו את עיר הבירה של הונגריה. כל אלו מצאו את העיר שהפכה לשער שבין מזרח אירופה למערב אירופה לעיר מבוקשת, יחד עם מחסור בבתי המלון שוק הנדל"ן החל לפרוח ובשנת 2018 העיר כבר נחשבה לאחת מהערים המועדפות להשקעה על ידי לא מעט מגזינים מרחבי העולם.

השקעה עם תשואה

הנדל"ן בבודפשט פתח את המבערים שלו בעיקר בשנת 2014 , שבע שנים לאחר שהצטרפה הונגריה אל האיחוד האירופאי. אך למרות ההצטרפות אל האיחוד האירופאי הונגריה לא הצטרפה אל גוש האירו ומהטבע שלה לא הוחלף במטבע של האיחוד, דבר שהצליחה לשמור על מחירים שפויים למרות הכמויות ההשקעה הגדולה שנהנתה העיר. כל אלו הפכו את שוק הנדל"ן בעיר בודפשט למקום מעולה עבור השקעה, כאשר משנת 2014 אחוזי התשואה בעיר נעים בין 7 עד 12 אחוזי תשואה. כמובן שכל אלו מושפעים מכמות הסטודנטים ומליוני התיירים שפוקדים את העיר מידי שנה, מה שמציב את העיר בעלת 27 רובעים לאחת מהערים המועדפות להשקעה עבור ישראלים רבים.