נגיף הפפילומה נחשב לאחד הזנים השכיחים ביותר בקרב האוכלוסיה הבוגרת בעולם, ולא מעט מחקרים מעידים כי קרוב ל80 אחוזים מכלל האוכלוסיה נדבקו בעבר או שידבקו בעתיד. נגיף זה אחראי על לא מעט מחלות טרום סרטניות אשר עלולות להיווצר אצל נשים וגברים כאחד, כך גם אופן ההדבקה שלו הנעשה באמצעות קיום יחסי מין. לעיתים גם גילוי של הנגיף עלול לקחת זמן מכיוון שלא מעט מהנדבקים או נדבקות חשים תחושות אשמה או בושה מעצם ההדבקה במחלה אשר קשורה לאיברים אינטימיים. אך יחד עם זאת בשנים האחרונות ישנם מספר חיסונים אשר יכולים לעזור לכם למנוע הידבקות בנגיף זה.

לא נעים וקצת מביך

הדבקות במחלה העוברת באמצעות קיום יחסי מין עלולה להיות דבר מביך עבור גברים ונשים כאחד,לא פעם הטיפול בה גם כן יכול להתעכב בגלל הבושה או חוסר הנעימות שהנגיף יכול לייצר.את תוצאות ההדבקה תוכלו לראות בעיקר עם הופעתן של יבלות קטנות ושחורות, הטיפול בהן נעשה על ידי משחה שאותה אפשר לרכוש בכל פארם או על ידי רופא עור אשר מבצע צריבה של היבלות בעזרת חנקן. אך יחד עם המבוכה שיכולה להתלוות לטיפול ביבלות, חשוב מאוד להגיע אל רופא עור על מנת להעריך את מידת הדבקה ובמקרים מסוימים אף לבצע בדיקות נוספות על מנת לשלול התפתחויות שונות של הנגיף.

אמצעי מניעה וסיכונים

על פי מחקר שנעשה בשנת 2015 נמצאו כ250 נשים בישראל אשר סבלו מגידולים טרום סרטניים ברחם, עוד מצא המחקר כי כל הנשים אשר נמצאו עם גידולים נדבקו גם כן בנגיף הפפילומה. יחד עם מחקר זה התבצעו עוד לא מעט מחקרים אשר הראו כי נגיף הפפילומה עלול להתפתח לכדי תאים סרטניים גם אצל גברים, והוא אחראי על מחלות סרטניות אזור הפין, פי הטבעת, טלפיים ואפילו ראש. את שרשרת ההדבקה אתם תתקשו לעצור, מכיוון שגם שימוש בקונדום אינו יעיל אל מול הידבקות בנגיף פפילומה. לכן בשנים האחרונות פותחו כמה סוגים שונים של חיסונים, אשר אמורים לעזור לכם להימנע מהדבקה בנגיף זה.

חיסונים וחיסונים

מכיוון שנגיף הפפילומה מתחלק עד לכדי 200 זנים שונים וגם אופן ההדבקה שלו שיכולה להיות מירבית, נעשים כיום מאמצים גדולים להעניק חיסונים לבני נוער על מנת לעצור את שרשרת ההדבקה. חיסונים אלו מתחלקים ל3 סוגים כאשר כל אחד מהם מכסה כמות אחרת של זנים, הראשון מביניהם  הוא Cervarix הנותן מענה ל2 סוגים של נגיף הפפילומה. השני מביניהם הוא גרדסיל 4 המעניק הגנה מפני 4 זנים של הנגיף ואחריו הוא גרידסל 9 המאפשר הגנה מפני תשעה זנים שונים של נגיף הפפילומה