התחדשות העירונית שפוקדת את ישראל בשנים האחרונות נמצאת כמעט בכל נקודה בארץ, החל מבאר שבע שבדרום ועד אל חיפה שבצפון. כל אזור וקצב הבנייה והתכנונים משלו, אבל אפשר כבר לומר שאנו נמצאים תחת גל של תמ"א 38. ומכיוון שאנו נמצאים בתקופה כזו, חשוב מאוד שתכירו את האנשים והחברות שעומדים מאחורי לא מעט פרויקטים. לכן לפני שאתם בוחרים לעצמכם את הדירה הבאה שלכם או אפילו את הכנס הבא שתרצו להשקיע בו, הנה לכם כמה חברות תמ"א 38 המובילות כיום את ההתחדשות העירונית ברחבי הארץ.

בית וגג

חברה אשר נוסה אי שם בשנת 2010 שכל העיסוק שלה הוא התחדשות עירונית, יחד עם זאת היא מצליחה לשמור על קצב בנייה אחיד ורק השנה נמצאים תחת חברת בית וגג, קרוב ל50 בניינים בשלבי בנייה ותכנון שונים. החברה נחשבת גם לאחת המוערכות בשוק עם היקף השקעות של רבע מיליארד שקל מהמוסדות המובילים בארץ כמו IBI, הפניקס ועוד. כיום מרבית הפרויקטים של החברה ממוקמים במרכז הארץ ובעיקר בתל אביב, וגם באזורים כמו הרצליה וכפר סבא. סרטון על הריסה בפרויקט תמ"א 38 רמת גן, אולי העיר המובילה בתחום:

אפריקה התחדשות עירונית

ובדיוק כמו השם כך גם החברה אשר נמצאת תחת בעלות של אפריקה ישראל הותיקה, מה שמעיד על גב כלכלי חזק יחד עם ידע וניסיון של מעל ל40 שנים. הברה עצמה הוקמה בשנת 2011 והיום כבר אחראית על עשרות פרויקטים בערים מרכזיות כמו תל אביב וירושלים. יחד עם זאת הפרויקטים של החברה נמצאים גם בערים אחרות כמו רמת גן, נתניה חיפה וגבעתיים.  

אקו סיטי

חברת בנייה השמה בראש סדר העדיפויות שלה את הבניה הירוקה, כאשר היא מבצעת יותר עבודות שיפוצים, תחזוקה, הרחבה ואפילו בניית קומות חדשות. יחד עם זאת היא שמה את הדגש בשיפור יעילות אנרגטית של הבניין, דרך יעילות בצריכת החשמל וחסכון שלו ועד הפיכה של המבנים לבריאים יותר לדיירים ולסביבה. כיום החברה חולשת על קרוב ל40 פרויקטים במקביל ובשלבי תכנון שונים.

אנשי העיר

חברת בניה שאת רוב הפעילות שלה תוכלו למצוא בעיקר בעיר תל אביב, שם מספר הפרויקטים שלה עולה על החמישה עשר פרויקטים במקביל. הקבוצה מתמחה במגוון סוגים של תמ"א, החל מחיזוק תשתיות הבניין, תוספות של יחידות דיור ועוד. החברה מנוהלת על ידי קציני חיל האוויר לשעבר, רון חן וערן חפץ.