לכל אחת מהאפשרויות היתרונות והחסרונות שלה – משקפיים לדוגמא ניתנים להסרה וללבישה יחסית בקלות, האיכות של העדשות במשקפיים היא גבוהה מאוד, הם קלות לתחזוקה והן מאפשרות ביטוי עיצובי מגוון וכמעט אינסופי באמצעות צבעיה העדשה, גודל, צורת וצבע המסגרות ועוד. משקפיים יכולות לעשות שימוש בחומרים שונים או לבצע מגוון פעולות כגון לשמש גם כמשקפי שמש בשמש, לטפל בעין עצלה או בפזילה קלה או בצילנדר יחסית בקלות. משקפיים מאפשרות דברים שעדשות לא יכולות וניתן למצוא אותן במגוון מחירים מזולות מאוד ועד משקפיים בעשרות אלפי שקלים.

היתרון הגדול ביותר של עדשות מגע הוא היתרון של לא לשים כלום על הפנים מה שיכול לאפשר לכם להרגיש משוחררים יותר באירועים חברתיים או בתחרויות ספורט או משחקי ספורט. אחת הסיבות שנערים ונערות בוחרים בעדשות מגע היא דווקא הסיבה החברתית או הספורטיבית. ברמה החברתית ייתכן והם מרגישים יותר מגושמים או כחלק מסטראוטיפ מסוים עם המשקפיים וברמה הספורטיבית משום שפשוט בלתי אפשרות לעסוק בחלק מהפעילויות הספורטיביות עם משקפיים על הפנים. יתרון נוסף של עדשות מגע הוא היכולת ללבוש משקפי שמש בקלות מבלי לבחור במשקפיים היברידיות שלעיתים הן די מכוערות ויקרות.

ישנם אנשים שסובלים מתחושת בחילה או אי נוחות כתוצאה מהרגשת תנועה שנוצרת בפער שהעיניים שלהם רואות דרך עדשות המשקפיים ובחלק שבין המשקפיים לפנים – כלומר בצידי העיניים, בחלק של המרווח. בעדשות מגע אין את הבעיה הזו. יתרון נוסף לעדשות מגע הוא עבור אנשים שעוסקים בעדשות אחרות, כלומר נמצאים שעות רבות מול עדשות של משקפות, כוונות נשק, עדשות של מצלמות ועוד מה שמקשה על השגת פוקוס מדויק בקלות עם משקפיים. מצד שני חסרון מהותי של עדשות מגע הוא המחיר – אם אתם משתמשים בעדשות איכותיות ובריאותיות במיוחד ברמה יומיומית, תוכלו לצפות לשלם כחמש אלף שקל בשנה על עדשות מגע. סביר להניח כי מדובר בסכום שבמקרה הטוב תשלמו על משקפיים בשלוש עד חמש שנים. ניתן להשיג עדשות מגע במחיר דומה לעלות שנתית של משקפיים שהם ברמה יחסית סבירה, אך חשוב להיזהר מעדשות מגע צבעוניות מהסוג הלא איכותי המבוססות על פטנטים משנות השישים של המאה העשרים שהן לרוב פחות בריאות לעין, במיוחד אם לא מדובר בשימוש חד פעמי.