האם הביטלס צדקו בקביעתם: money can't buy me love? מהי הצלחה? מהי קריירה משמעותית? להיות הכי טובים בתחום שלנו ולהגיע לטופ? להיות מפורסמים? להרוויח המון כסף? האם זהו המתכון לאושר ולסיפוק? לפי הטענה של הביטלס, כנראה שלא. סביר מאוד להניח שהם ידעו על מה הם דיברו כיוון שהם אכן הגיעו להישגים מהגדולים בהיסטוריה בתחום המוסיקה והם לא היחידים שהגיעו למסקנה זו. הרבה מאוד אנשים שזכו להצלחה רבה ולמעמד גבוה בתחומם גילו שזה לא עשה אותם מאושרים יותר, נהפוך הוא, ידוע על מקרים רבים של אנשים שהגיעו לשיא, אבל ההצלחה שלהם דווקא עשתה אותם אומללים, הרחיקה אותם מהקרובים להם ויש כאלה שלא ידעו להתמודד עם ההצלחה הגדולה ונפלו למקומות לא טובים בלשון המעטה, אם נסתכל על דוגמאות שכולנו מכירים, אפשר לבחון מה קרה למשל לאלביס פרסלי, מייקל ג'קסון, גם קורט קוביין, ג'ניס ג'ופלין, איימי ויינהאוס, ובמחוזותינו, מייק ברנט, דודו טופז, והרשימה עוד ארוכה. נכון שאלה דוגמאות מאוד קיצוניות, אבל הן מעידות על מגמה שהיא לא מקרית.  http://www.kab.co.il/kabbalah/%D7%9E%D7%A9%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D/

מה בעצם היה חסר לאותם האנשים? לכאורה היה להם הכל, כסף, פרסום, כבוד, התגשמות חלומם. כדי לענות על כך כדאי להתבונן על האנשים מצליחים בתחום עולם הבמה שכן מצאו טעם וכוחות להפוך את הקריירה שלהם למשמעותית. ניתן להבחין כי הם אנשים שגילו שהדבר שנותן להם סיפוק ותחושה שהעשייה שלהם בעלת ערך, הוא דווקא נתינה ועזרה לאחרים. דוגמה יפה היא השחקנית אודרי הפבורן, שבחרה למנף את הפרסום וההצלחה הכלל עולמית שזכתה להם לטובת פעילות הומניטרית ענפה של עזרה לילדים בארצות עניות בארגון UNICEF, בה המשיכה גם אחרי קריירת המשחק שלה, עד סוף חייה. אפשר למנות ברשימת השחקניות הפעילות הומניטרית גם את ג'יין פונדה, שרון סטון, אנג'לינה ג'ולי ואפילו מדונה, עם נבחרת כזאת של כוכבות מהשורה הראשונה אפשר להסיק שהצלחה כשלעצמה בעולם הזוהר, גדולה ככל שתהיה, אינה מתכון לקריירה עם תחושת של סיפוק ומשמעות, הגשמת חלומות. האמת שלא משנה באיזה תחום, במקרים רבים אינה מביאה לאדם את הסיפוק שהוא חשב שיקבל ממנה, הנתינה והיכולת לסייע לאחרים, היא זו שנותנת טעם להצלחה, וגם טעם לחיים.

מה שיפה בכל העניין, הוא שאנחנו לא צריכים להיות כוכבי קולנוע כדי לתרום גם אנחנו את השומשום שלנו לטובת האנשים הרבים כל כך הזקוקים לעזרה. כי כאשר אנחנו לוקחים חלק בהפיכת עולמנו לטוב יותר, גם אנחנו יוצאים נשכרים.