ראיתי באינטרנט סרטון שצולם בעיר העתיקה בירושלים, בו רואים איך זוג יהודי מסתובב ברובע המוסלמי עם מצלמה ולמרות המצלמה, הם חטפו מכות וקללות מהאנשים סביבם. זה היה במיוחד מזעזע כי ראו איך האישה פונה לאנשים ומתחננת לעזרה ורחמים ומקבלת יריקות בחזרה. התבוננתי וחשבתי איך אפשר לראות אישה כך ולהתעלם מתחינותיה. היתה שם באוויר הרגשה שאין לאן לפנות ואף אחד לא ראה בהם אפילו בני אנוש. אפס רחמים. כאילו הם עמדו מול כוח טבע אדיר ועיוור!

עזרה הדדית

אין דבר יותר מפחיד מרגע כזה. למען האמת, זה הפחד הכי עמוק שלי. שיום אחד נעמוד כולנו שוב מול כוח טבע עיוור שיחרוץ את גורלינו. שינאת היהודים או האנטישמיות קיימת בכל שנות קיום העם היהודי כצל תמידי ולא סביר בעיני שאנחנו לא שואלים שאלה אחת בסיסית מהותית –  למה היא קיימת?!

אני לא מתכוונת לתירוצים שכל דור, בכל מדינה, המציאו עבורינו. היהודים עניים, מלוכלכים, מוזרים, עשירים, תאבי בצע, שולטים בעולם, מפזרים מחלות וכו' וכו'. הסיבות משתנות אבל השנאה לעולם קיימת. אפילו בעמים שלא חיינו בקירבתם היא מופיעה. מעל לזמן, מקום והגיון. מי שעמד פעם מול גילויי אנטישמיות יכול לספר איזו הרגשה מחרידה זו. האיש שמולך מוחק אותך לחלוטין כאדם – כאילו שהשנאה שבתוכו היא כוח טבע!!

בחיפושיי, הגעתי למשמעות החיים ולהפתעתי ולשמחתי הרבה יש בה תשובה חד משמעית. שנאת היהודים טמונה עמוק בטבע!! כל בני האדם מרגישים שיש משהו שונה ביהודים ויותר מכך ישנה תחושה פנימית מוחלטת שהם מסתירים משאר העולם משהו חשוב. משהו שההסתרה שלו גורמת לכל העולם סבל. מצחיק נכון? אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים עבור העולם ובלב חפץ. המצאות, תרופות, סיוע אבל נראה ששום דבר לא משנה!!

ובכן, לפי הקבלה, אנחנו אכן אחראים. אנחנו יושבים על השיבר עבור כל העולם!! עם ישראל בעבר היה מאוחד ומחובר ודרך החיבור שלו, השפע, האור, כוח החיבור החיובי בעולם יכול להופיע, לאזן את האנושות ולפתור את כל הבעיות, הצער והסבל, לתקן את העולם ו"להביא שלום עלינו". בגלל שאנחנו לא מקיימים את תפקידנו, שנאה עזה כאש וחסרת הגיון לכאורה מופנית אלינו בחזרה כדי לחייב אותנו למצוא את הסיבה ולהתחבר בחזרה. 

היום המצב בעולם מתדרדר ולכן שוב תעלה האנטישמיות עוד יותר מבעבר. בכך האומות בעצם אומרות – המפתח בידיים שלכם! תעזרו לנו! אנחנו לא יודעים מי אנחנו ועדיין מנסים בכל דרך למצוא חן. חוץ מהדרך הנכונה – להתחבר בינינו מעל לכל המחלוקות ולהביא אור לעולם. להציל את עצמנו ואת כולם. זה אפשרי ואנחנו חייבים להתחיל בתהליך עכשיו. קבלה לעם – המפתח לגורלינו בידינו. בואו לגלות.