קורונה עשתה מאתנו חרדים בריאותנו לבריאות אחרים . כל אפצ'י מיותר גורם לנו לחשוב שמשהו קורה בקורונה.

זה זמן מאוד מעניין,שאנחנו חושבים המון על בריאותנו. איך לחזק את מערכת חיסונית? איך להיות יותר בריאים, פחות להיות חשופים לווירוסים? החרדה להיות חולים מגבירה לנו התעסקות בבריאות ואופנים להימנע מקורונה.

אנחנו לא יודעים מתי וירוס יתפוס אותנו, נזהרים,חובשים מסכות רובינו. לפעמים אבל אני חושבת מה יותר בריא לענות מסכה חצי שעה כבר גורם לחנק,ובעיות נשימה? מי שעשה את המסכה לא ידע שיגיעו הזמנים שנתחיל לענוד אותם כל היום. אני תוהה האם רק ענידת מסכה תמנע מאתנו לחלות בווירוס, או יש משהו במחשבה שלנו ,או במעשים הרגילים שלנו יכול למנוע מאתנו וירוס והתפשטותו?

אם כבר הייתי עושה מחקר לגבי מחשבות שלנו, או מעשים שלנו. האם עלה שחלו בווירוס חשבו יותר מחשבות שליליות על עצמם ועל אחרים. אני חושבת שיש משהו מעבר בהתנהגות של אדם שגורם לו להידבק ולהיות חולה בווירוס. לחשוב על עוד גורמים להידבקות בווירוס, הרי לא רק אנשים בקבוצות סיכון עוברים את הווירוס בצורה קשה. יש אנשים שלגמרי בריאים שהגיעו לסימפטומים ?כבר יש מחקרים שמוכיחים שחשיבה פסימית מגבירה סיכוי לחלות בווירוס וחשיבה אופטימית עושה הפוך. בטח מחקר בתחום המחשבה יניב עוד הרבה תוצאות מפתיעות. רצוי  גם לחקור על מחשבות רעות על אחרים איך זה משפיע על הדבקות בוירוס, אני מאמינה שמחקר בתחום זה, ייתן לנו גם תשובות לגבי וירוס קורונה, עד כמה שזה לא מוזר, אבל כולנו יודעים שיש קשר בין גוף לנפש.

וירוס קורונה מוזר כי לא כמו שאר הווירוסים ומתנהג אחרת, ומביא אתו הרבה שאלות. למה בעצם יש כזה וירוס בכלל שפוגע בחושים שלנו כמו חוש הריח ושמיעה ? נראה לי מחקר על הווירוס יביא לנו תשובות שלא ציפינו להם, כי זה לא סתם וירוס ,זה וירוס שיש בו משהו שטבע רוצה להראות לנו , איזה שהוא תהליך שאנחנו צריכים לעבור כדי להבריא לא רק פיזית ,אלה תודעתית. לחקור את ההיבט הזה גם מעניין, אולי זה לא קשור לבריאות הפיזית שלנו ישירות ,אך בהחלט קשור ליחס בריא שלנו לסביבה שלנו .מה זה באמת יחס בריא ?האם יחס טוב אחד לשני באמת עושה אותנו בריאים וחסינים נגד וירוס קורונה . ואולי אנחנו צריכים להשתנות דווקא במקום הזה ואז באמת נהיה חסינים לקורונה ולמחלות אחרות, מחקר בתחום יכול להניב תוצאות מפתיעות , כדאי לחקור .ֱֱ