לנסוע במונית זה כמו לשבת בכיכר העיר. לשמוע את כל החדשות , מי עושה מה ולאן נושבת הרוח באופן כללי. 

מאז הקורונה החוויה היא שונה. הנהג ואני יושבים חנוטים וחנוקים במסיכות, לפעמים אפילו עם מחיצות ממשיות. המרחק בינינו גדל ודממה השתררה… כמו איזו תהום גדולה. קצת כמו בינינו באופן כללי, אני חושבת. 

כשאי אפשר לראות חיוכים ולהסתכל ישר בעיניים , מחייב מדי וקצת אישי,  נשארים עם חוסר ודאות איך להתנהג, אם כדאי בכלל ליצור מגע או אולי עדיף להישאר מרוחקים. גם פיזית אבל בעיקר רגשית.

לנסוע במונית זה כמו לשבת בכיכר העיר

בהרגשה שלי הקורונה היא מתנה.

למשל, תמיד חשבתי שזה שאני מחבקת אנשים כל הזמן זה אומר שאנחנו ממש קרובים .שיש לנו קשר טוב והיום אני מבינה שזו אשליה. מגע לעתים הוא בעצם תחליף לקרבה. לדיבורים כנים. לחשיפה רגשית. לגעת באמת באדם שמולי – מי הוא? מה מהותו? מה הוא רוצה וצריך?

והיום אין את האופציה. אי אפשר להתחבא. צריך באמת להסתכל לאנשים בעיניים, לנסות להבין אותם מנטלית וליצור קשר לבבי!

נכון שהקורונה  עטופה בהרבה קוצים אבל אם נפצח את הקוד, המתנה תפתח לרווחה ותתהפך עלינו לטובה. 

מהו הסוד הגדול? קירבה אנושית חיובית היא המפתח להכל! ככה אמרתי לנהג המונית היום. 

הוא סיפר לי על הגזירה האחרונה- חתונות בקפסולות!! בתחילת הערב רק המבוגרים ובלילה מגיעים הצעירים. התגלגלנו שנינו מצחוק. אמרתי לו כך והוא הקשיב לי מהורהר. 

אמרנו תמיד שהיינו רוצים שהילדים ילמדו בכיתות קטנות נכון? בבקשה. התלוננו שאין כסף ואין זמן?  סידרו לנו כך שנבלה יותר בחיק המשפחה, שנראה שאין באמת צורך בכל כך הרבה בזבוזים, שאפשרי לחיות טוב עם מעט ושהדבר היחידי שבאמת עושה לנו טוב וצריכים אותו באופן חיוני  הוא יחסים טובים עם האנשים!! בזוגיות. עם המשפחה. עם אנשים ברחוב. במדינה. 

ומה הדבר היחידי שחסר לנו ממנו בחיים?  מסתבר שלא מחסור בכסף ולא בזמן. רק יחסים יותר טובים!

כמה קשה היום להסתדר עם אנשים, ההרגשה היא שיוצאים לקרב בכל נקודת מגע.

ואם נסתכל בגדול זה לא רק אני ואתה. מה אנחנו עושים אחד לשני בחברה? בין עמים? מה אנחנו עושים לטבע ולכל היצורים החיים?

קורונה היא מכה? היא התרופה. אנחנו אלה שחולים, בלעדי קריאת ההשכמה שלה.  כעת מהטבע ניתנת הזדמנות רצינית להירפא!! להתאזן בינינו האנשים, ועם מערכת הטבע הגדולה. 

הנהג אמר לי שהוא לא חשב על העניין ככה. והוסיף – את יודעת, אם רק היו נותנים לאנשים דרך להירגע קצת כלכלית , יש מצב שבאמת הקורונה תביא אותנו לתקופה יפה וחדשה בחיינו וזו באמת בשורה טובה.